NBA - Negyedszer is döntős a Miami Heat
Negyedszer is döntős a Miami Heat

Buzás GáborBuzás Gábor
2014/05/31 11:41

A Miami Heat tíz napja idegenben legyőzte az Indiana Pacers csapatát az NBA keleti főcsoportdöntőjének második mérkőzésén, és innentől fogva már „csak” hozni kellett a hazai találkozókat. Az egyszer biztos, hogy a floridai mérkőzésekre nagyon odafigyelt a címvédő, mert kétszer győzött 12 ponttal, tegnap este pedig 25 ponttal, 117-92-re legázolta a Pacerst.

A Miami az első negyedben 13 ponton tartotta ellenfelét, a félidőben 60-34-re vezetett, a harmadik negyed végére pedig már 91-58 volt az állás. Bőven belefért az is, hogy az utolsó játékrészt az Indiana nyerje 8 ponttal. LeBron James és Chris Bosh 25-25 ponttal volt a bajnokok legjobbja, a túloldalon egyedül Paul George nőtt fel a feladathoz, és 29 pontig jutott.

A Miami Heat a Boston Celtics (1984-87) óta az első csapat, amelyik négyszer egymás után bejutott az NBA döntőjébe. Íme az összefoglaló, időnként egy kis kakaskodással, érdemes megnézni: